Коди Гакпо овладя обрата през второто полувреме, докато Ливърпул печели предимство пред Фулъм
Breaking News | 2024-01-10 | 00:48:35

Резервите Коди Гакпо и Дарвин Нунез влязоха от пейката, за да помогнат за обрата на първия полуфинален мач на Ливърпул от Карабао Къп у дома срещу Фулъм и гарантираха, че ще вземат водят с 2-1 на Крейвън Котидж.

Двойката беше представена в началото на второто полувреме, като домакините изоставаха до гол на Уилиан в 19-ата минута след грешка на Върджил ван Дайк.

Ливърпул се бореха за креативност без контузения Трент Александър-Арнолд – който помогна за превръщането на преднината на Фулъм с 3-2 в победа на Червените с 4-3 в срещата от Висшата лига миналия месец – но както в Арсенал за ФА Къп през уикенда, промените на Юрген Клоп се промениха играта.

Нунес добави директност, която липсваше, докато Гакпо донесе хладнокръвие и контрол на халфовата линия Райън Грейвенберч, преди да бъде заменен от негов съотборник в Холандия.

И двойката комбинираха, за да вкара Гакпо в 71-та минута, само три минути след отразения изравнителен гол на Къртис Джоунс.

Последният отбор, спечелил на Анфийлд беше Реал Мадрид през февруари. Преди това беше друга страна в бяло, Лийдс през октомври 2022 г. и Фулъм – в първия си полуфинал за Купата на лигата – трябва да са били окуражени от началото, което имаха.

Клоп направи шест промени от уикенда и макар това да накара 20-годишния Конър Брадли да замести Александър-Арнолд едва във втория си старт от сезона, това включваше и завръщането на Ван Дайк.

Капитанът на Холандия се завърна след боледуване, но решението да удари топка с глава безцелно настрани на границата на зоната си се оказа скъпо.